ניוזלטר השימושון מס' 14
9 ביולי 2009 / גליון מס' 14 עלון המידע והעידכונים של השימושון

בגליון זה:
סופו של אומדיה?
מחשבי הקיצין
חדשות האתר
חידת הטריוויה


אם קיבלתם עלון זה מאחרים, אתם מוזמנים להצטרף חינם למנויי השימושון בכתובת זו
פרסום ראשון: האם אתר החדשות אומדיה נסגר?
אתר החדשות והמאמרים אומדיה (omedia.co.il) שהיה פעיל במשך למעלה משלוש וחצי שנים, חדל השבוע מלפעול, וניסיון להיכנס אליו מוביל לאתר 'מחלקה ראשונה' (news1.co.il) של יואב יצחק . לא התפרסמה כל הודעה על סגירת האתר, ופנייה שלנו למפעילי האתר לא זכתה למענה.

אתר אומדיה החל לפעול בינואר 2006, ובמשך תקופה של כשנה וחצי שימש כבמה למאמרי דעות בתחומים שונים, בעיקר מן הצד הימני של הקשת הפוליטית. בחודש יולי 2007 עבר האתר שינוי מערכתי, כאשר החל בנוסף לפרסם גם ידיעות אקטואליה, ודיווח על חדשות בזמן אמת.

השבוע, כאמור, חדל האתר מלהתעדכן. ניתן עדיין להיכנס ישירות לעמוד השער של האתר, ולמדוריו השונים, דרך הכתובת http://www.omedia.co.il/Default.asp, אולם תכניו של האתר עודכנו לאחרונה רק ביום ראשון, ה-5 ביולי. הגירסה האנגלית של האתר, שהיתה פעילה בכתובת www.omedia.org, גם היא אינה פועלת עוד.

עד מתי נחיה?
בעת האחרונה שבו והוצפו תיבות הדוא"ל שלנו בקישורים לאתרים המבקשים לחשב את קיצנו, ובעברית קלה – המנסים לנבא, על סמך פרמטרים המשמשים את חברות הביטוח, מהו משך הזמן שעוד נותר לנו לבלות בעולם הזה.
מאחר והמבחר גדול, הנה כמה 'שעוני מוות' שליקטנו, ויותר לא נעסוק בכך אף פעם. הבטחה שלנו.
והנה הם, מן הקל לכבד:
מחשב סופני עברי: Goleango
חפפן, אבל מורבידי: שעון המוות
עוד חפיפניק, רק 12 שאלות: Death Calculator
בינוני באורכו: Death Meter
קצת ארוך, אבל חביב: פיטר ראסל
הרבה שאלות מפורטות, הכי רציני בשטח: livingto100.com
ואגב, מי שינסה את כל ה'שעונים' הללו, יגלה דבר אחד ברור וחד משמעי:
שיש לו בין 20 ל-50 שנה לחיות, תלוי בשעון...

חדש באתר:

השלמה אוטומטית בחלון החיפוש
במסגרת ההתחדשות המתמדת של האתר, העלינו לניסיון את מערכת ההשלמה האוטומטית לשורת החיפוש של PredictAd, המציעה השלמה למילים המוקלדות בחלון החיפוש ומיועדת לחסוך זמן בעת החיפוש.

מדור יין
התבקשנו והוספנו, במסגרת מדור 'דרך חיים', גם קטגוריה העוסקת בתרבות היין, ובה קישורים לכל פורטלי היין, לפורומים בתחום, ליקבים הגדולים ולאתרי המכירות בתחום: מדור דרך חיים

מבצע מיוחד למנויי הניוזלטר!
יצאה גירסה חדשה - 8 - לתוכנת התירגום בבילון.
להורדת גירסת התנסות חינם של בבילון 8 החדשה לחצו כאן.
לרכישת בבילון 8 עכשיו בהנחה מיוחדת לניוזלטר של 35% לחצו כאן
חידת הטריוויה מס' 418
חידתה של ענבר לגשטיין:
משפטו של תא"ל צ'יקו תמיר (שנתן לבנו בן ה-14 לנהוג על טרקטורון צבאי) הזכיר לרבים פרשה אחרת מן העבר הרחוק. ושאלתנו היא: מהי הפרשה שנודעה בכינוי 'פרשת שק הסוכר'?

פתרונות יש לשלוח באמצעות הטופס באתר 'פוליטיקה עכשיו', או ישירות לכתובת זו: editor@uzit.co.il.
נא לא לשכוח לציין את שמכם על מנת שנוכל להכניסכם לרשימת הפותרים...

פתרון החידה הקודמת:
החידה היתה: באלו נסיבות מיוחדות נכתב השיר 'שיר שמח' ("אם גם ראשנו שח ועצב סובבנו...")?

ופתרונה:
מאחורי 'שיר שמח' עומד סיפורו של אירוע אחד, מקום אחד ושלושה אנשים.

נפתח באירוע: בלילה שבין ה-17 וה-18 במארס 1954 חוזר אוטובוס של 'אגד' (אז – 'אגד-אשד') מאילת, לאחר שנוסעיו השתתפו בחגיגות במלאות 5 שנים להנפת דגל הדיו. באותה עת, הדרך היחידה לאילת היתה באמצעות הכביש המחבר את ירוחם עם הערבה, דרך מפותלת וחד מסלולית, הקרויה 'מעלה העקרבים'. הדרך, אגב, קיימת עד היום, אך אינה מתוחזקת, והיא מוגדרת כסגורה לתנועה משני הכיוונים.

תוך כדי השתרכותו של האוטובוס בעליות התלולות של מעלה העקרבים הוא מותקף על ידי חוליית מחבלים. המחבלים עולים על האוטובוס, יורים בכל הנוסעים, ואף מבצעים וידוא הריגה. כל נוסעי האוטובוס נרצחים, למעט ילדה בת חמש וחצי, בתו של נהג האוטובוס, שאיבדה באירוע זה לא רק אביה, אלא גם את אמה ואחיה בן ה-8 (שנפגע אנושות, שקע בתרדמת, ונפטר שנים רבות אחר כך).

עם פירסום הידיעה על דבר הפיגוע הנורא (שהתרחש בתענית אסתר, לפני חג פורים), אופף אבל כבד את המדינה, המלווה בתחושה של זעם וחוסר אונים.

ומכאן: למקום. היו זמנים שבהם מפלגת השלטון חשבה כי עליה להוות בית לאנשי רוח, ולקרב אותם לשורותיה. לכן, הקימה מפא"י את 'מועדון מילוא – בית לסופרים ואמנים', ששימש כמועדון ליוצרים המקורבים למפלגה, ואף העניק מדי שנה פרסים ליוצרים מצטיינים.

יום לאחר ליל הטבח במעלה העקרבים, ערב פורים, מגיע למועדון מילוא ראש הממשלה משה שרת, למסיבת פורים שתוכננה מראש. למקום מגיעים גם שני תושבי חיפה באותה עת, המשורר יעקב אורלנד והמלחין מרדכי זעירא, אשר לא שמעו כלל על האסון ורצו לבלות את ליל פורים בתל אביב. שרת מעדכן אותם, ובו במקום מבקש מהם לחבר שיר להרמת המוראל הלאומי. השניים נסגרים במטבחון של המועדון, ולאחר שעה יוצאים עם 'שיר שמח', מזמור עליז באווירה חסידית שנפתח במילים "אם גם ראשנו שח, ועצב סובבנו, הבה ונתלקח מן השמחה שבנו". אורלנד וזעירא משמיעים אותו לנוכחים, משה שרת מעלה על הכתב את המילים והתווים, והשאר הוא היסטוריה...

את שמות הפותרים נכונה ניתן למצוא כאן.

חידת הטריוויה לקוחה מאתר 'פוליטיקה עכשיו'. את חידות הטריוויה הקודמות שפורסמו ניתן למצוא כאן.
אנו מביאים את חידת הטריוויה בעלון זה עם פירסומה באתר.

כל מדורי השימושון:
חדשות
כלכלה
תעסוקה
לוח שנה
סרטים
קניות
רכב
נוער
קטנים

נסיעות לחו"ל
נסיעות בארץ
מומלצי השימושון
קהילה והכרויות
חוק וממשל
תקשורת
אטרקציות לילדים
English Version

דיור
מיחשוב
חיים
ספורט
בריאות
תרגום
תרבות
Adults
© כל הזכויות שמורות השימושון בע"מ                    &    Designed by Templatesbox.com
להרשם לאתר השימושון (ולעלון זה) | לשלוח תגובות והצעות